690-290-606       22-172 Pawłów  ul.Lubelska 65

Membrana na dach bez tajemnic – doskonała ochrona przed wilgocią

Zabezpieczanie konstrukcji przed działaniem szkodliwych czynników jest bardzo ważnym zagadnieniem. Warto zatem wiedzieć, jak działa membrana na dach. Jest to warte uwagi rozwiązanie, które zapewnia ochronę m.in. przed wilgocią. Dzięki temu może przyczynić się do lepszej trwałości i dłuższej żywotności całej konstrukcji. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym prezentujemy najważniejsze informacje na temat tego rodzaju folii do zastosowań budowlanych.

Solidna membrana na dach, czyli ochrona przed wilgocią

Takie materiały są niezbędne do zapewnienia odpowiedniej szczelności konstrukcji. Służą jako ochrona warstwy ociepleniowej dachu przed wilgocią i wiatrem. Warto także wiedzieć, że na rynku dostępne są folie paroprzepuszczalne. Takie membrany zabezpieczają również przed parą wodną pochodzącą z wnętrza budynku.

Wybierając odpowiedni materiał izolacyjny do zabezpieczania dachu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak:

• gramatura – określa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne,
• wskaźnik paroprzepuszczalności,
• dokładny skład i liczba warstw,
• poziom wodoszczelności, który jest bardzo ważny w przypadku ochrony przed wilgocią,
• zakres temperaturowy.

Wszystkie wymienione wyżej czynniki wpływają na jakość i skuteczność danej membrany na dach. Warto więc mieć je na uwadze przy wyborze takiej folii, by cieszyć się doskonałą ochroną przed wilgocią.

Wybór odpowiedniej membrany na dach

Zakup właściwie dobranego materiału ma duże znaczenie nie tylko w kwestii ochrony dachu przed działaniem niekorzystnych czynników. Wysokiej jakości membrana powinna cechować się również odpowiednim poziomem trwałości i odporności na rozmaite niekorzystne czynniki i warunki. Dobrze przy tym, by folia była paroprzepuszczalna, a jej skład i liczba warstw umożliwiały łatwy montaż.

Wysokiej jakości materiały izolacyjne można znaleźć w ofercie firmy A&P. Proponowane membrany skutecznie chronią przed wilgocią z zewnątrz i zapewniają odprowadzanie pary z wnętrza budynku, a przy tym cechują się bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi. Serdecznie zachęcamy do wyboru odpowiedniej folii w sklepie online.

Membrana na dach bez tajemnic – doskonała ochrona przed wilgocią
Przewiń na górę